Opublikowano:

Ha jak Haft- kilka informacji i filmik

Hafciarka Janome MC400E to mój ulubiony sprzęt. Im więcej z nią pracuję tym bardziej ją kocham. Nieskomplikowana w obsłudze, a można na niej tworzyć cuda…

,,Kocyków nigdy nie za wiele…”- od tego się zaczęło

Początkowo planowałam haftować tylko na kocykach i otulaczach, jednak wciągnęłam się w temat haftu tak, że z chęcią haftowałabym wszystko na wszystkim. Kocyki i otulacze to świetny materiał na prezent dla nowonarodzonego maluszka i jego rodziców, bo z  tej wyjątkowej okazji każdy chciałby podarować coś wyjątkowego. Na kocykach można wyhaftować imię maluszka, ale też datę urodzenia czy każdy inny tekst. Haft sprawia, że prezent jest dedykowany tylko temu maluchowi i jego rodzicom w tej szczególnej chwili.

Haftowane kocyki przydają się też w żłobku czy  przedszkolu, czyli wszędzie tam, gdzie zostawiamy kocyk dziecka wśród innych kocyków.  To jest praktyczne oblicze haftu.

Każdy produkt na stronie oznaczony tym symbolem, można spersonalizować haftem, wpisując w okienko na stronie produktu tekst haftu:

 

Haftowane plecaki i czapki

Plecaki z haftem rowerowym to mój autorski projekt. Jesteśmy rowerową rodziną i temat rowerów jest u nas cały czas na tapecie, stąd pomysł na haft z tym motywem. Do wyboru są trzy rodzaje rowerów: zjazdowy (nasz ulubiony), szosowy- dla tych, którzy lubią mknąć po asfaltach i nawijać kilometry na licznik oraz miejski, ponieważ uważam go za jedyny słuszny środek transportu w dużych miastach. Sama niedawno ze smutkiem na strych wstawiłam Gazele rocznik 86′, która służyła mi przez blisko 10 lat. Motyw rowerowej zjazdówki pojawia się od niedawna również na czapkach dla mężczyzn (bike lover). Niewielki wyhaftowany znaczek na prawym boku dzianinowej czapki dla mężczyzn.

Mieszkamy na Dolnym Śląsku i od urodzenia związani jesteśmy z tematem wędrówek górskich przez co góry są częścią naszego życia, dlatego powstał pomysł na grafikę właśnie z tym motywem. Plecak ,,mountains lover” powstał jako pierwszy, następnie dołączyły do niego komplety dla kobiet z tym motywem w wersji z kominem i wersji z szalem (long version)

Każda z tych rzeczy jest szyta i haftowana od podstaw w mojej pracowni. Każda wyjątkowa i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach

Co dalej?

Ponieważ głównie zajmuję się tematyką akcesoriów dziecięcych, zaczęłam haftować również na elastycznych chustach do noszenia dzieci. Haft umieszczam na środku chusty dzięki czemu łatwiej ją zawiązać i bardzo ozdobnie wygląda. Chusty są w standardowym rozmiarze 5m x 0.5m.  Haft nie rozciąga się jak nadruki. Na chustach haftuję również motyw masywu górskiego, ale piszcie do mnie, jeśli macie swój własny pomysł na haft! Stwórzmy razem coś niepowtarzalnego, czego nie ma jeszcze nikt.

Niebawem premiera mojego nowego porduktu: kieszonka na niemowlę (newborn pocket). Stworzona z dwustronnej, dzianiny bawełnianej, aby utulić noworodki do snu. Kieszonka daje dziecku poczucie bycia w brzuszku u mamy przez co śpi spokojniej. Kieszonka nie posiada zamków, rzepów czy nap, dzięki czemu jest dla maleństwa bezpieczna.  Łatwość zakładania kieszonki sprawia, że jest bardziej praktyczna niż bambusowe otulacze, którymi musimy nauczyć się dokładnie owijać maluszka i wciąż poprawiać, aby się z nich nie wyplątał. Kieszonki na niemowlę będą haftowane, delikatną, niewielką grafiką. Planuję stworzenie ,,ptasiej kolekcji”, czyli haftowania grafik związanych z ptakami polskimi. Niebawem pierwsza sesja z tymi produktami.

Hafciarka

Hafty wykonuję na jednoigłowej hafciarce JANOME MC400E. Hafty na kocykach i otulaczach zwyczajowo umieszczam w prawym dolnym rogu kocyka, a wielkość i dobór czcionki zależy od ilości znaków.

Akcesoria, na których możliwe jest zamówienie haftu:

Zwroty

Produkty z haftem wykonuję na indywidualne zamówienie klienta. Każdy napis jest niepowtarzalny i wyjątkowy, dlatego produkty spersonalizowane haftem nie podlegają zwrotom.

Poniżej kilka ujęć z pracy hafciarki Janome MC400E- mojej ulubionej maszyny 🙂